Dożynki Gminy Prusice w Wilkowej

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych i misternie wykonanych wieńcach dożynkowych, kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim trudna praca i codzienna troska Mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do narodowej tradycji.

Wspólnie: Burmistrz Gminy Prusice wraz z Sołectwem Wilkowa oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Prusicach serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Prusice na Dożynki, które odbędą się 20 sierpnia br. w Wilkowej.

Jednocześnie zachęcamy sołectwa, stowarzyszenia, lokalnych producentów, rękodzielników i artystów do rezerwacji przestrzeni wystawienniczej i organizacji stoisk w ramach Jarmarku Sołectw i Stowarzyszeń: 71 312 63 10, gokis@prusice.pl

Na stoiskach będzie możliwość udziału charytatywnych akcjach m.in. w loterii oraz kiermaszu ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc - leczenie i rehabilitację

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem Dożynek Gminy Prusice w Wilkowej! Po uroczystościach obrzędowych wystąpią Ludowe Zespoły oraz ADA MAKSYMOWICZ i Classic!

plakat dożynki 2022v1-01.jpeg

plakat dożynki 2022v1-01.jpeg

 

PDFRegulamin imprezy - Dożynki Gminy Prusice w Wilkowej.pdf

PDFRegulamin konkursu na najładaniejszy wieniec dożynkowy 2022.pdf

Wydarzenia

Przewiń do góryPrzewiń do góry