„Gdyby poezja była kobietą” - Wieczór poezji z okazji Dnia Kobiet

Wisława Szymborska pisała „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” Wiele pięknych recytacji wierszy autorstwa wspaniałych kobiet tworzących świat poezji usłyszeliśmy podczas piątkowego spotkania Dobry Wieczór Poezji „Gdyby poezja była kobietą”.
 
Zaproszeni goście, uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach i uczestnicy Teatru Kreatywności zaprezentowały wiersze polskich poetek: m. in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, a najmłodsi uczestnicy recytowali utwory o nadchodzącej już wielkimi krokami wiośnie i śpiewali piosenki znanych polskich artystek.
 
Tego wieczoru towarzyszyli nam m.in. Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Powiatu Trzebnickiego Robert Adach, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Prusicach Zbigniew Ziomek oraz Radne Dorota Olszańska i Julitta Jędryka, Dyrektor GOKiS Joanna Sroga, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Stankiewicz, Dyrektorzy Szkół Naszej Gminy: Robert Kawalec, Andrzej Grzegorzewicz i Mariusz Kiepul, jak również uczniowie z rodzicami, dziadkami, rodzinami i przyjaciółmi.
 
Każda Pani otrzymała kwiaty oraz słodkie i artystyczne upominki przygotowane przez uczestników warsztatów Kreatywnego Teatru prowadzonego przez Panią Wiola Drzaszcz działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach.
 
Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali wzruszającego koncertu w wykonaniu Tadeusza Boguckiego wraz z przyjaciółmi, podczas którego artyści zaśpiewali również wiersze własnego autorstwa.
 
Gratulujemy pięknych występów! Serdecznie dziękujemy za obecność, radość, motywację i inspirację, jak również za przygotowanie i współpracę podczas organizacji w szczególności paniom Wioli Drząszcz i Ewelinie Skrzypiec.
 
Wszystkim Paniom jeszcze raz życzymy aby każdy dzień był dla Was jedyny w swoim rodzaju, a każde nowe wyzwanie tylko utwierdzało w przekonaniu, że jesteście wyjątkowe!
 

Galeria Zdjęć

wpdk.jpeg
Data publikacji: 25-03-2022 13:15 Data modyfikacji: 25-03-2022 13:26

Wydarzenia

Przewiń do góry