Ależ to był aktywny lipiec w gminie Prusice!

Zrealizowane 22 wyjazdy, w których udział wzięły 1063 osoby, 6 odbytych półkolonii letnich w Gminie Prusice, w których uczestniczyło 113 dzieci.

Tak w skrócie można podsumować bardzo aktywny i efektywny miesiąc lipiec w ramach projektu "Aktywnie w Gminie Prusice", który realizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywni Liderzy Gminy Prusice przy współpracy z Gminą Prusice, Centrum Usług Społecznych w Prusicach oraz Radnymi i Sołtysami Gminy. Efekt wspólnej pracy i efektywnej współpracy - to liczby, które mówią same za siebie.

Odbyły się 22 wyjazdy, w tym 13 wyjazdów rodzinnych (JuraPark - Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, DELI Park, Majaland Kownaty oraz EnergyLandia) i 9 międzypokoleniowych (Arboretum w Wojsławicach, Kopalnia Soli "Wieliczka", Częstochowa, Energylandia, Twierdza Kłodzko i Kopalnia Uranu Kletno oraz Błędne Skały).

aktywnie_gmina_prusice_lipiec_1.jpeg

W wyjazdach uczestniczyło 1063 osoby, w tym 659 w wyjazdach rodzinnych i 404 w wyjazdach międzypokoleniowych. Zrealizowaliśmy 6 półkolonii w Sołectwo Prusice - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach, Skokowa, Strupina - różana wieś, Wszemirów, Krościna Wielka i Kaszyce Wielkie, w których wzięło w sumie udział 113 dzieci, a 2 półkolonie z 46 dziećmi rozpoczęte w lipcu w Prusicach i w Wilkowej zakończyły się na początku sierpnia.

aktywnie_gmina_prusice_lipiec_2.jpeg

Dodatkowo w czerwcu 89 najzdolniejszych uczniów ze szkół Gminy Prusice otrzymało Stypendia Burmistrza, kurs półroczny z matematyki i logiki w Matplanecie.

Działania realizowane w ramach zadania "Aktywnie w Gminie Prusice" w ramach projektu pn. "Utworzenie Centrum Usług Społecznych w Gminie Prusice" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

aktywnie_gmina_prusice_lipiec_3.jpeg
 
aktywnie_gmina_prusice_lipiec_4.jpeg
 
aktywnie_gmina_prusice_lipiec_5.jpeg
 
aktywnie_gmina_prusice_lipiec_6.jpeg
Data publikacji: 14-08-2023 10:08 Data modyfikacji: 14-08-2023 10:10

Wydarzenia

Przewiń do góry