Zajęcia artystyczne - START 10.01.2023 r. ZAPISY!

Zajęcia artystyczne to ważna dziedzina sztuki, pod pojęciem której kryje się wiele różnych dyscyplin, takich jak muzyka, plastyka, teatr, kultura.

Wszystkie te przedmioty od pokoleń uwzględniane są w edukacji każdego dziecka. Edukację artystyczną najmłodsi mogą realizować w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach poprzez muzykę, śpiew, plastykę, ruch i inne formy aktywności artystycznej.

Są to zajęcia, które uczą. Pozwalają dziecku budować wiarę w samego siebie, ale także i rozwój. Podczas zajęć uczestnicy poznają różnorodne formy umuzykalniające, które wdrażają do aktywności artystycznej, do świadomego korzystania z dorobku polskiej kultury muzycznej, wyrabiały wrażliwość na piękno, uczą kulturalnie spędzać wolny czas.

Wychowanie muzyczne w GOKiS pozwoli uczestnikom poznać podstawowe formy kształcenia muzycznego, którą jest śpiew. Piosenka stała się u nas zjawiskiem społecznym i weszła najszerszym nurtem w dziedzinę rozrywki. Właściwie dobrana kształtuje uczucia patriotyczne i internacjonalne. Sławi piękno ziemi ojczystej, ukazuje codzienne sprawy ludzi pracy, budzi uczucia i uczy miłowania własnego kraju.

Piosenka nie zna granic – wybiega daleko poza nie. Łączy, jednoczy, zbliża narody, ułatwia dzieciom i młodzieży całego świata porozumienie i nawiązanie przyjaźni. Piosenka zmusza do myślenia i uwagi, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo, poprawia język dziecka.

Śpiew kształci charakter, jednoczy zespół, wybrała instynkt społeczny. We wspólnym śpiewie dzieci zapominają o nieporozumieniach i urazach. Dla osiągnięcia tych celów instruktorka prowadząca zajęcia artystyczne wprowadzi piosenkę podczas każdych warsztatów.

Co ważne, zajęcia dedykowane są każdej osobie, która otwarta jest na sztukę i poszukuje ciekawego zajęcia. Nie mają tutaj znaczenia posiadane umiejętności czy wiedza, każdy może spróbować – TY również!

Dodatkowo tego typu zajęcia artystyczne pozwolą rodzicowi – lepiej poznać swoje dziecko. Być może dowiesz się czegoś nowego o jego zainteresowaniach lub talencie, którego nie można zmarnować. Tego typu stymulowanie rozwoju wrodzonej inwencji jest szczególnie ważne u dzieci.

Kreatywność przydaje się każdego dnia – jest po prostu nieodłącznym atrybutem każdego z nas. Wyłącznie od Ciebie – rodzica zależy czy będziesz chciał ją rozwijać i o nią dbać.

Zapraszamy do zapisów na zajęcia artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach w każdy wtorek w godz. 16:30-18:00, które poprowadzi p. Teresa Kulczyńska.

 

artist.jpeg

 

Wydarzenia

Przewiń do góryPrzewiń do góry