Zajęcia artystyczne - zapraszamy

Zajęcia artystyczne to ważna dziedzina sztuki, pod pojęciem której kryje się wiele różnych dyscyplin, takich jak muzyka, plastyka, teatr, kultura.

Wszystkie te przedmioty od pokoleń uwzględniane są w edukacji każdego dziecka. Edukację artystyczną najmłodsi mogą realizować w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach poprzez muzykę, śpiew, plastykę, ruch i inne formy aktywności artystycznej.

Są to zajęcia, które uczą. Pozwalają dziecku budować wiarę w samego siebie, ale także i rozwój. Podczas zajęć uczestnicy poznają różnorodne formy umuzykalniające, które wdrażają do aktywności artystycznej, do świadomego korzystania z dorobku polskiej kultury muzycznej, wyrabiały wrażliwość na piękno, uczą kulturalnie spędzać wolny czas.

Wychowanie muzyczne w GOKiS pozwoli uczestnikom poznać podstawowe formy kształcenia muzycznego, którą jest śpiew. Piosenka stała się u nas zjawiskiem społecznym i weszła najszerszym nurtem w dziedzinę rozrywki. Właściwie dobrana kształtuje uczucia patriotyczne i internacjonalne. Sławi piękno ziemi ojczystej, ukazuje codzienne sprawy ludzi pracy, budzi uczucia i uczy miłowania własnego kraju.

Piosenka nie zna granic – wybiega daleko poza nie. Łączy, jednoczy, zbliża narody, ułatwia dzieciom i młodzieży całego świata porozumienie i nawiązanie przyjaźni. Piosenka zmusza do myślenia i uwagi, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo, poprawia język dziecka.

Śpiew kształci charakter, jednoczy zespół, wybrała instynkt społeczny. We wspólnym śpiewie dzieci zapominają o nieporozumieniach i urazach. Dla osiągnięcia tych celów instruktorka prowadząca zajęcia artystyczne wprowadzi piosenkę podczas każdych warsztatów.

Co ważne, zajęcia dedykowane są każdej osobie, która otwarta jest na sztukę i poszukuje ciekawego zajęcia. Nie mają tutaj znaczenia posiadane umiejętności czy wiedza, każdy może spróbować – TY również!

Dodatkowo tego typu zajęcia artystyczne pozwolą rodzicowi – lepiej poznać swoje dziecko. Być może dowiesz się czegoś nowego o jego zainteresowaniach lub talencie, którego nie można zmarnować. Tego typu stymulowanie rozwoju wrodzonej inwencji jest szczególnie ważne u dzieci.

Kreatywność przydaje się każdego dnia – jest po prostu nieodłącznym atrybutem każdego z nas. Wyłącznie od Ciebie – rodzica zależy czy będziesz chciał ją rozwijać i o nią dbać.

Zapraszamy do zapisów na zajęcia artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach w każdy wtorek w godz. 16:30-18:00, które poprowadzi p. Teresa Kulczyńska.

 

png_20230322_121823_0000.png

 

Wydarzenia

Przewiń do góry