Prusickie Centrum Fitness

Fitness...

W rozbudowanym kompleksie GOKiS mieści się także nowoczesne i znakomicie wyposażone PCF – Prusickie Centrum Fitness - które oprócz nowych urządzeń ma do zaoferowania przede wszystkim wykfalifikowaną i serdeczną obsługę. Wszyscy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz PCF stanowią prężnie działający zespół, który dba o właściwy rozwój sprawności uczestników zajęć. W chwili obecnej ciągle pracujemy nad planem poszerzenia naszych dotychczasowych rozkładów zajęć o nowe rodzaje treningów i kursów tańca.

Chętnie wychodzimy z inicjatywą pytając mieszkańców Prusic, jakie formy aktywności preferują lub czego nadal brakuje. Prowadzony przez nas rekonesans pozwala na zdiagnozowanie potrzeb mieszkańców i dążenie do realizacji coraz to nowych celów.

Dzięki wizji lokalnej, już teraz w PCF do dyspozycji jest wiele różnorodnych zajęć, które przynoszą wytrwałym satysfakcję oraz przyczyniają się do poprawy samopoczucia i kondycji. Oczywiście wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, gdyż podstawą jest zachowanie bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

 

Mamy doświadczonych instruktorów, którzy prowadzą m.in:

 

JOGĘ – maksymalny relaks i rozciąganie. Podczas zajęć jogi połączonych z medytacją można skorzystać z chwili wyciszenia oraz stopniowo pracować nad koordynacją ruchów. To także praca nad wewnętrzną równowagą, a także możliwości własnego ciała.

 

PILATES + STRETCHING – to system ćwiczeń bazujący na rozciąganiu i uelastycznianiu wszystkich partii mięśni. Poprzez regularne ćwiczenia mięśnie ulegają wzmocnieniu bez nadmiernej i widocznej rozbudowy, co sprawia, że aktywność ta preferują kobiety. Dodatkowo mocne mięśnie odciążają kręgosłup i wpływają na poprawę postawy.

 

INDOOR CYCLING – jest to grupowa rytmiczna jazda na rowerkach stacjonarnych do żywej muzyki stosowanej często przy aerobiku. Tempo nadaje muzyka oraz prowadzący zajęcia.

 

TRENING OBWODOWY – to wymagający rodzaj treningu, który w trakcie trwania każdej sesji wymaga wykonania co najmniej jednego ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Trening daje stosunkowo szybkie efekty, jednak chętne osoby powinny mieć dobrą wydolność oddechową oraz dość wytrzymałe mięśnie.

 

HIGH – LOW – stanowi rodzaj aerobiku pozwalający na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej, pozwala również na wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego oraz poprawę ogólnej kondycji i koordynacji ruchowej. Podczas treningów wykorzystywane mogą być m.in. elementy zaczerpnięte ze sztuk walki.

 

ABT – jest to forma aerobiku, która koncentruje się na poprawieniu kondycji fizycznej oraz koordynacji ruchowej. Program ćwiczeń jest nastawiony na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawę sylwetki. Wykonywane sekwencje ruchów mają na celu uzyskanie efektów płaskiego brzucha, ujędrnionych pośladków oraz smukłych ud.

 

ZDROWE PLECY – to zajęcia prowadzone z myślą o osobach cierpiących na dolegliwości kręgosłupa, z tendencją do garbienia się lub ryzykiem skoliozy. Ćwiczenia pomagają w rehabilitacji i utrzymaniu właściwej postawy. Udział w zajęciach jest również wskazany dla osób o siedzącym trybie pracy, które często skarżą się na bóle kręgosłupa.

 

Ponadto PCF zapewnia także rewelacyjne kursy tańca, w tym STEP, BACHTA + SALSA, a także LATINO DANCE.

 

Sukcesywnie dążymy do przyszłościowego poszerzenia zakresu zajęć o kolejne atrakcyjne dla prusiczan treningi.

14469659_1760073324237253_334020822247437155_n.jpg

Polecamy