Dzień Dziecka


Jak co roku, pomagamy w organizacji wspaniałych atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Prusice słyną od kilku lat z wyjątkowo hucznego obchodzenia tego wyjątkowego dnia, impreza jest na naprawdę dużą skalę. Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz i Dyrektor GOKiS Paweł Grzyb dokładają wszelkich starań, aby zapewnić najmłodszym darmową rozrywkę na najwyższym poziomie.

Dzień Dziecka słynie w całej gminie Prusice z ogromu i różnorodności dostępnych atrakcji, które sponsorują inwestorzy oraz duże lokalne firmy. Zapewniamy dzieciom bezpieczną zabawę pod nadzorem doświadczonych animatorów oraz trenerów i instruktorów. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie przy Zespole Szkół w Prusicach, który mieści się przy ulicy Żmigrodzkiej 43, cała przestrzeń jest doskonale zagospodarowana.

Do dyspozycji dzieci są kule wodne, kartonowe miasto, liczne dmuchane zjeżdżalnie, a także trampoliny. Odwiedzając stanowisko z malowaniem twarzy i mini salon fryzjerski pociechy mogą przejść wymarzoną metamorfozę. Dodatkowo, na scenie cały czas coś się dzieje, dosłownie nie ma tu czasu na nudę. W przerwach między występami zespołów muzycznych i tanecznych, odbywają się liczne konkursy aktywizujące zarówno dzieci, jak i rodziców.

 

To wyjątkowa uroczystość, podczas której najważniejsze są dzieci i ich dobre samopoczucie.

Na terenie imprezy często można spotkać przebierańców ze znanych bajek, profesjonalnych szczudlarzy, kuglarzy, lalkarzy, bańkarzy oraz klaunów. Odgrywane teatrzyki i konkursy plastyczne bawią najmłodszych, dla starszych dzieci natomiast są organizowane atrakcje sportowe.

Do nowoczesnych form aktywności należą indoor cycling – czyli grupowa jazda na rowerach stacjonarnych w rytm porywającej muzyki, oczywiście zajęcia odbywają się pod nadzorem instruktora. Kolejnym sportowym wyzwaniem mogą okazać się zawody „water rower” na ergowiosłach. Oprócz tego na Orliku można tradycyjnie wziąć udział w rozgrywce piłki nożnej lub w slalomie sprawnościowym. Dla najmłodszych zostały również przewidziane bloki zabaw i gier sprawnościowych, zaś na boisku lekkoatletycznym można wziąć udział m.in. w skoku w dal i biegach.

 

Warto także nadmienić, że dbamy o rozwój czytelnictwa i doceniamy także te pasje u najmłodszych. W Multitece odbywają się fantastyczne konkursy i quizy dla dzieci. Pociechy mogą też skorzystać z wyznaczonych miejsc, w których dorośli czytają dzieciom. Co roku, w Multitece gromadzi się grono małych czytelników i pasjonatów książek. Bardzo nas to cieszy, ponieważ każde dziecko zwłaszcza tego dnia, powinno móc robić to, co przynosi mu największą radość.

Polecamy