Majówka

Od 2010 roku, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach jest jednym z organizatorów imprezy, znanej pod nazwą Majówka w Skokowej.

Jest to kontynuacja działalności sportowo-rekreacyjnej w Skokowej, która obecnie nabrała zupełnie nowego wymiaru.

Pierwotnie impreza miała charakter tylko zapewniania dobrej rozrywki mieszkańcom, obecnie natomiast, dzięki wysokiej popularności i frekwencji, impreza wykorzystywana jest także do promocji gminy wśród mieszkańców powiatu, a nawet całego województwa dolnośląskiego.

Majówka w Skokowej co roku gromadzi liczne tłumy mieszkańców gminy Prusic. Dzięki temu, że gwiazdą imprezy jest zawsze znany i bardzo popularny zespół, do Skokowej zjeżdżają tłumy z całego powiatu trzebnickiego.

 

To kolejna tradycja w gminie Prusice, dzięki której Skokowa zamienia się w centrum kultury, rozrywki i sportu.


W ubiegłych latach, na kompleksie boisk „Orlik”, w czasie Majówki odbywały się konkursy i zabawy dla dzieci, zmagania sportowe, wspaniałe występy znanych artystów, a także zabawy taneczne do białego rana. Dorośli mieli możliwość wzięcia udziału w licznych rozgrywkach sprawnościowych oraz wygrania wielu nagród rzeczowych np. dyplomów, statuetek i medali. Atrakcjom towarzyszyły także turnieje m.in. Piłki Nożnej o „Beczkę Piwa”, Turniej Żaków, a także pokaz ratownictwa OSP Skokowa czy pokaz ognia.

W 2015 roku zapoczątkowano również Bitwę Skokowską Paintball, która przyniosła wiele emocji wszystkim uczestnikom. Kolejne Majówki zapowiadają się równie ciekawie, co wcześniejsze. Zaangażowany i bardzo pomysłowy zespół naszego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu włącznie z władzami gminy przykłada się do realizacji wielu pomysłów, które mają poprawiać humor, bawić oraz radować.

 

02/02/2017

Majówka w Skokowej 2016

Moc atrakcji w weekend majowy w Skokowej !  Skokowa po raz kolejny przyciągneła wielu fanów dobrej rozrywki i sportu.  Pierwszy dzień tj. 30 kwietnia rozpoczął się od zmagań sportowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, młodzieży oraz... zobacz więcej

Polecamy