Dni Prusic

Corocznie, w czerwcu, obchodzimy Dni Prusic. Trwająca kilka dni impreza organizowana jest na rynku oraz uczestniczą w niej mieszkańcy całej gminy, włącznie z przyjezdnymi gośćmi z pobliskich okolic.

W ubiegłym roku obchodziliśmy VI Dni Prusic, które okazały się naprawdę wspaniałą rozrywką dla wszystkich, a także idealnym sposobem na promocję całej gminy. Atrakcji było wiele, począwszy od Biegu Smerfa dla dzieci oraz Biegu III Wież, poprzez skosztowanie przepysznych potraw, skończywszy na zabawie przy muzyce disco polo czy koncercie Sylwii Grzeszczak.

Tych kilka Dni Prusic planowane jest z wielkim wyprzedzeniem. Nad tym, aby impreza była udana i podobała się mieszkańcom, czuwa zaangażowany i bardzo pracowity zespół. Zarówno pracownicy urzędu Miasta i Gminy, na czele którego stoi burmistrz Igor Bandrowicz, jak i pracownicy z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach pod przewodnictwem dyrektora Pawła Grzyba dokładają wszelkich starań, aby zapewnić mieszkańcom rozrywkę na najwyższym poziomie.

Najmłodsi mogą wystąpić na scenie, wziąć udział w konkursach, pobawić się na dmuchanym zamku bądź poskakać na trampolinach. Młodzież i dorośli natomiast mogą wziąć udział w sportowych zawodach, zjeść coś dobrego, odpocząć pod parasolami piwnych ogródków, potańczyć, a także zrelaksować się przy muzyce disco polo, pop, R&B czy typowych, klubowych rytmach. Tym wszystkim możliwościom towarzyszą pokazy artystyczne na scenie dzieci ze szkół Gminy Prusice czy stragany z jedzeniem. Reasumując, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dni Prusic to także okazja do promocji naszej gminy nie tylko wśród mieszkańców, ale również osób przyjezdnych oraz zaproszonych gości. Cieszymy się bardzo, że impreza cieszy się coraz większą popularnością oraz że jest tak bardzo pozytywnie odbierana. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych Dniach Prusic, gdyż aktywnie pracujemy nad tym, aby ten czas był spędzony jak najmilej oraz aby wzbudzał same pozytywne emocje.

03/08/2021

Dni Prusic 2016

Na Dniach Prusic, czekało wiele atrakcji. Po sportowych emocjach związanych z meczem Polska - Szwajcaria, po rywalizacji biegowej, przyszedł czas na relaks. Można było odpocząć pod parasolami piwnego ogródka, zjeść coś dobrego, kupić upominek lub posłuchać występujących na scenie... zobacz więcej

Polecamy